Legalność marihuany w Barcelonie
Legalność marihuany w Barcelonie

Przed Wami informacje dotyczące legalności marihuany w Barcelonie. Mimo dużej swobody jaką oferuje katalońskie prawo należy jednak pamiętać o wielu zaostrzeniach, których należy przestrzegać. W poniższym artykule postaramy się Wam zobrazować stan prawny konopi w pięknej Barcelonie.

Warto zaznaczyć, że prawo katalońskie jest o wiele bardziej liberalne w stosunku konopi, niż ogólnokrajowe prawo Hiszpanii. 

1) POSIADANIE

Posiadanie konopi w Barcelonie jest legalne na swojej własności prywatnej. Każdy może mieć ok 60 gram Cannabis (2 uncje). Ważne jest jednak aby były one odpowiednio zabezpieczone i nie eksponowane na widok publiczny. 

2) PALENIE 

Palenie marihuany w Barcelonie jest dozwolone w zaciszu swojej prywatnej przestrzeni (np. mieszkania lub domu). Nie wolno nam palić na ulicach - grozi za to mandat zbliżony do tego jaki możemy otrzymać za picie w miejscu publicznym. W praktyce jednak wielu katalończyków nie odmawia sobie buszka poza swoim domem. Niemniej wszyscy bardzo uważają aby nie zostać zauważonym - zdradza ich tylko unoszący się "wesoły" zapaszek. 

Warto zaznaczyć, że policja jest w tym temacie wyrozumiała i przymyka oko w razie naruszenia przepisów. Ważne jest jednak aby nie palić w okolicach instytucji państwowych tj. szkoły, kościoły czy znane zabytki. 

Są też oczywiście słynne Cannabis Social Club, które funkcjonują dzięki pewnym lukom prawnym. O tym możecie przeczytać tutaj.

3) UPRAWA

Każdy Barcelończyk może uprawiać dwa krzaki konopi w swoim mieszkaniu lub domu. Muszą one być przeznaczone do użytku własnego. Broń Boże nie można ich rozprowadzać czy użyczać innym. Oczywiście apetyt rośnie w miarę jedzenia. Dlatego też mieszkańcy stolicy Katalonii twierdzą, że dwa krzaki to zdecydowanie za mało aby zapewnić płynność zapasów. Dlatego też wykorzystują brak regulacji prawnej odnośnie samej rośliny używając metody "vertical growing" polegającej na wzroście roślin prawie po sam sufit :) 

4) SPRZEDAŻ

Właściwie na każdym kroku (szczególnie w miejscach turystycznych) można spotkać Panów rasy negroidalnej, którzy oferują przeróżne dobra. Nie należy jednak korzystać z ich usług. Po pierwsze dlatego, że sprzedaż konopi w Barcelonie jest nielegalna. Po drugie (informacja zaczerpnięta od lokasów) jakość oferowanych używek słaba. Po trzecie można przecież legalnie skorzystać z jednego z wielu Cannabis Social Club tym samym szanując lokalne prawo. 

 

Sklep Green Kingdom informuje, że spożywanie i posiadanie substancji psychoaktywnych jest zakazane w Polskim Prawie. Wszystkie informacje zawarte na stronie mają charakter wyłącznie informacyjny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl