Co oznacza 710?
Co oznacza 710?

Określenie na święto palaczy marihuany, czyli 420, zna już prawie każdy. Ostatnimi czasy w interencie i na zagranicznych forach zaczęło się pojawiać inne określenie, które utożsamiane jest z subkulturą osób korzystających z konopi w celach głownie rekreacyjnych, mianowicie 710. Co oznacza 710? Zapraszamy do lektury :) 

czytaj całość »
Sativa vs Indica - podstawowe różnice
Sativa vs Indica - podstawowe różnice

Co raz więcej palaczy jest świadomych tego, że istnieją dwie głowne odmiany konopi, ze względu na ich genetykę. Są to Indica Sativa. Ich znajomość oraz wiedza na temat działania mogą znacząco pomóc w wyborze odmiany dla siebie. W poniższym artykuje przybliżymy charakterystykę obudwu odmian. 

czytaj całość »
Co oznacza 420?
Co oznacza 420?

Wedle definicji 420 to symbol subkultury palaczy marihuany. Najbardziej popularny w Stanach Zjednoczonych jednak z dnia na dzień dociera do nowych społeczeństw na całym świecie.  

Skąd się to wzięło? 

Pewna historia głosi, że w roku 1971 w Kalifornii grupka młodzieży spotykała się po lekcjach aby zapalić marihuanę oraz szukać opuszczonego poletka konopi. Spotykali się w wyznaczonym miejscu o godzinie 16:20 (4:20 PM). W szkole komunikowali to sobie w prosty sposób – „four-twenty”

czytaj całość »
Długość utrzymywania się THC w organizmie
Długość utrzymywania się THC w organizmie

Długość utrzymywania się THC, a właściwie metabolitu THC-COOH jest zależna od wielu czynników. Wpływ na to ma regularność palenia, aktywność fizyczna, masa ciała, metabolizm czy nawet zachowywanie odpowiednich zasad higieny. Warto zwrócić uwagę, że czas utrzymywanie się marihuany w organizmie jest różny, w zależności jakie płyny ustrojowe (ślinę, moczy czy krew) badamy. Poniżej prezentujemy przedziały czasowe przyjmowane najczęściej przez specjalistów.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl