Cannabis Social Club, czyli coffee shopy w Barcelonie
Cannabis Social Club, czyli coffee shopy w Barcelonie

Cannabis Social Club to nic innego jak prywatne kluby konopne działające na terenie jednego z piękniejszych miast Hiszpanii oraz dumy Katalonii - Barcelony. Czy jednak jest to to samo co coffee shopy w Holandii? Nie do końca!

Cały system funkcjonuje dzięki wykorzystaniu luki w obowiązującym prawie konopnym. Więcej o tym przeczytacie w naszym artkykule "Legalność marihuany w Barcelonie". W telegraficznym skrócie: w stolicy Katalonii każdy może uprawiać dwa krzaki na własny użytek w zaciszu domowym. Bezwzględnie zakazana jest sprzedaż marihuany. Niemniej Hiszpanie (podobnie jak Polacy) znani są z kombinowania i obchodzenia prawa. I tak właśnie w 2017 roku zaczęły tam działać legalne kluby konopne

Zacznijmy od tego, że Cannabis Social Club działają zgodnie z literą katalońskiego prawa. W momencie kiedy mieszkańcy zaczęli wykorzystywać lukę w systemie prawnym, Rząd postanowił nie ograniczać obywateli i zezwolił na działania takich klubów (brawo!). Oczywiście wedle ściśle określonych zasad. 

Sprzedaż zakazana ale Cannabis Social Club mogą działać. Jak to jest w ogóle możliwe? Istotna wydaje się litera prawa, która zezwala na uprawę, posiadanie oraz palenie suszu konopnego (oraz używanie koncentratów) na terenie swojej własności (mieszkania lub domu). Dlatego też Katalończycy (ku uciesze mieszkańców i turystów) zaczęli tworzyć kluby konopne mieszczące się w prywatnych placówkach a każdy z pracowników wnosi swój wkład w postaci krzaczków, które uprawia u siebie w domu. 

Jak skorzystać z Cannabis Social Club w Barcelonie?

Warto zaznaczyć, że znalezienie takiego klubu bez internetu jest dość trudne. Większość placówek nie reklamuje się nigdzie. Wejścia do klubów są wręcz niewidoczne. Zazwyczaj są to stare, metalowe drzwi z malutkim napisem "klub". Mimo ogromnej konkurencji (ponad 200 Cannabis Social Clubów na terenie całej Barcelony) renomowane lokale bardzo dbają o przestrzeganie zasad. Jedną z nich jest właśnie zakaz reklamy i "rzucania się w oczy". Drugą istotną zasadą jest fakt, że do oficjalnych klubów nie wejdziemy z tzw. "buta". Należy przedstawić zaproszenie uzyskane drogą internetową. Ale po kolei. Jak skorzystać z oficjalnego Cannabis Social Club:

 • Pierwszym krokiem jest wyszukanie lokalu który nam najbardziej pasuje. Możecie to zrobić za pomocą Google. Większość z nich ma dużo ocen i opinii wystawianych zarówno przez lokalsów jak i turystów. 
 • Kiedy wybierzecie swój klub to należy odnaleźć jego stronę internetową a na niej "formularz zgłoszeniowy". Tam podajemy swoje podstawowe dane tj: imię, nazwisko, miejsce zamieszkania, obywatelstwo, datę urodzenia oraz często numer dokumnetu tożsamości. 
 • Po wysłaniu formularza w ciągu kilku minut otrzymacie maila z zaproszeniem, regulaminem i kilkoma fajnymi bajerkami takimi jak przewodnik po Cannabis Social Club w Barcelonie czy nakładką na google maps z oznaczonymi lokalizacjami (kliknij w link aby zobaczyć). 
 • Następnie możemy udać się już do raju na ziemi :) 
 • Zazwyczaj większość klubów jest zamkniętych. Należy zadzwonić dzwonkiem i grzecznie poczekać na wpuszczenie. 
 • Na wejściu znajduje się coś w tylu recepcji. Tam pokazujecie zaproszenie i dokument tożsamości. Obsługa sprawnie rejestruje Was w systemie (robąc nawet zdjęcie). Aby zostać członkiem Cannabis Social Club należy usiścić opłatę członkowską. Jest to zazwyczaj 20 euro na rok. Następnie otrzymujecie swój identyfikator członkowski - kartę lub chip. Hurra! Właśnie zostaliście członkami prywatnego klubu konopnego
 • W kolejnym etapie trafiacie już do klubu gdzie leci klimatyczna muzyczka, unosi się sympatyczny zapach a wszyscy są uśmiechnięci i weseli. 
 • UWAGA! W Cannabis Social Club nie należy używać języka sprzedaży. Przy "barze" znajduje się pełne menu podzielone na kategorię: stavia, indica, hybrydy, hash, wkłady do vapków, koncentraty czy ciasteczka. Ceny za jeden gram suszu wahają się w granicach 8 - 20 euro. Kiedy wybierzecie sobie swoją odmianę to po prostu dodatkowo wspieracie działalność klubu płacąc określoną kwotę. W prezencie otrzymujecie susz lub inne produkty.
 • Większośc klubów wypożyczy grinder a bletki czy kartonowe filtry porozkładane są po stołach. 
 • Siadacie wygodnie i oddajecie się przyjemności. ENJOY!

Należy jeszcze zwrócić uwagę na jedną istotną kwestię. Mianowicie poszanowanie liberalnego, katalońskiego prawa. Mimo zakazu sprzedaży cannabis na ulicach, dostęp do niech jest dość prosty (szczególnie w miejscach turystycznych). Jednak nie powinno się korzystać z tych usług ze względu na:

 1. prawo
 2. wątpliwą jakość konopi 
 3. wspieranie pięknej działaności Cannabis Social Club

Każdy, renomowany i oficjalny klub konopny nie korzysta również z usług nagabywaczy. A niestety na każdym kroku możemy usłyszeć "my friend! Coffee Shop? Marijuana? Come, come!". Tak więc wybieramy klub i kierujemy się prosto do celu przy pomocy google maps :) 

Uwaga! Katalonia słynie z mocnych odmian. Konopie oferowane w klubach są dobrej jakości oraz działają bardzo mocno. Warto na to uważać, aby na przykład nie pojechać autobusem w złą stronę czy nie zabłądzić w Parku Guell ;p True story :D  

Sklep Green Kingdom informuje, że spożywanie i posiadanie substancji psychoaktywnych jest zakazane w Polskim Prawie. Wszystkie informacje zawarte na stronie mają charakter wyłącznie informacyjny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl